top of page

Mevsimlik Promosyon Bloknotlar

SPİRALLİ BLOKNOT HAKKINDA BİLGİLER

Bloknot, aslında bir iş yerinde çalışıp çalışmasak dahi neredeyse her gün kullandığımız bir defter çeşididir. Özellikle iş yerlerinde çalışan insanların, unutmamak için oluşturdukları notları veya randevu ve buna benzer bilgileri kaydettikleri yer, bloknottur. Her çeşit notu barındıran bloknot, genellikle iş yerlerinde kullanılır. Bu durumdan dolayı ki iş yerleri kendi bloknotlarını oluştururlar. Bu oluşum sürecinde ise firmanın veya iş yerinin sahip olduğu logo, renk gibi firma bilgileri, bu bloknotlara yansıtılır. Bu işlem sonrasında ise bloknot, kurumsal bir kimlik kazanmış olur. Bu nedenle bloknot, iş yerleri için büyük önem arz eden bir reklam ve promosyon ürünüdür

Mavirüz Basım'da bloknotların her çeşidi mevcuttur. Tutkallı bloknot, taç kapak (kapaklı bloknot), üstten spiralli ve yandan spiralli bloknot bunlardan bazılarıdır. Ayrıca ebat olarak a6, a5, a4 ve diğer tüm özel ebatlı bloknotlar imal edilmektedir. Bloknot kapakları için ise bristol, kuşe kağıt, kraft kağıt ve sert kapak olarak tabir edilen mukavvaya sıvamalı kapak çeşitleri mevcuttur.

Spiralli Bloknotlar, yandan ve üstten spiralli cilt seçeneklerine sahip olduğu gibi, a6, a5, a4 gibi ebat seçenekleri de mevcuttur. Spiralli bloknotlarda en çok tercih edilen ebatlar a6 ve a5 ölçüsüdür. A4 ölçüsü spiralli bloknotta fazlaca tercih edilen bir ölçü değildir. A4 bloknot daha çok tutkallı bloknotlarda tercih edilmektedir.

Spiralli Bloknotların Kağıt ve Baskı Özellikleri; spiralli bloknotlarda kapak baskısı 300 gr Amerikan Bristol kağıda renkli olarak yapılmaktadır. Genelde kapak dışına baskı yapılır. Amerikan Bristol kağıdın iç yüzeyi baskı yapmaya uygun olmadığından, kapak içine baskı yapılacak ise, genelde tek renk ve resim içermeyen grafik çalışmaları uygulanmalıdır.

Ayrıca kapak dışı, yıpranmayı önlemek ve spiralli bloknotun daha kaliteli görünmesini sağlamak amacı ile selefon olarak tabir edilen malzeme ile kaplanır. Piyasada ucuz fiyata satışı yapılan spiralli bloknotlar, selefon malzemesi olmadığından dolayı, kısa ömürlü olmaktadır.

Spiralli bloknotlarda iç sayfaların baskısı 80 gr 1. hamura tek yön tek renk veya renkli olarak yapılmaktadır. İç yapraklar 50 adetten oluşmaktadır. Talebe göre iç sayfalarda ön arka çift yön olarak da baskı yapılabilmektedir. Ve yine talebe göre iç sayfalara perforaj uygulaması yapılabilmektedir.

Perforaj nedir? Bloknotun iç sayfalarının kolay koparılması için, belirli aralıklar ile delikli kesilmesi işlemidir.

Bloknot, insanların her türlü yazma, not ihtiyacını giderir. Özellikle sosyal ve yoğun bir iş hayatı olan insanlar için kullanımı idealdir. Bu sayede insanlar hayatlarının daha planlı ilerlediğini fark edecek ve en önemli durumları unutmayacaklardır.

Commentaires


bottom of page